NetworkÜrün Tanıtımları

Zyxel’den İkisi Bir Arada Çözüm

Reklam Milestone

Zyxel Kurumsal Kanal Satış Müdürü Ömer Faruk Erünsal “Kablosuz kontrol cihazlarımızın işlevselliğini, yeni nesil güvenlik cihazlarımıza entegre ederek, müşterilerimize daha fazla esneklik ve değer sunduğumuza inanıyoruz.”

Teknoloji heyecan verici, çünkü sürekli değişiyor ve ilerliyor. BT sistemleri ve iletişim ağları ise artık daha büyük, daha hızlı ve fonksiyonel bir hale geldi. Gelişen teknoloji ile beraber ürünlerin yetenekleri ve işlevsellikleri de oldukça arttı. Bu gelişmeler karşısında teknoloji kullanıcıları esneklik avantajı elde ederken, teknoloji firmaları ise üretim maliyetlerini aşağı çekebilir hale geldi.

Sektördeki diğer teknoloji üreticisi firmalar gibi biz de Zyxel olarak; yeni ürün geliştirmek ve mevcut ürünlerin kapasitelerini artırmak için ciddi anlamda mesai harcıyoruz. Ürünlerimizin birçoğunda üstün özellikleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Örneğin USG, ZyWall VPN ve ZyWall ATP serilerinin hepsinde kablosuz kontroller işlevi bulunmaktadır.

Elbette bu tarz inovatif fikirleri sadece yapmış olmak için hayata geçirmiyoruz. Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve kendi işimiz için anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Zira pazarda rakip firmalardan ayrışmak çok önemlidir. Ürünlerdeki sadece bir teknolojik özellik bile ciddi anlamda kurumunuza katma değer katabilir.

Herkes İçin Faydalı

Birleşik ve gelişmiş güvenlik cihazlarımızın tümünde kablosuz ağ yönetimi ve kontrolünün olması işletmelere büyük kolaylıklar sağlar.

Bugün, güvenlik ve WiFi kavramları birbiri ile oldukça ilintili hale geldi. Bilgi işlem altyapılarında bu iki kavramı birbirinden ayrı değerlendirmek pek doğru olmaz. WiFi, bilgisayar korsanları ve veri hırsızları için en belirgin odak noktalarından biridir. WiFi aynı zamanda kimlik hırsızları için de verimli bir zemindir.

Veri güvenliğini sağlamak için, hem WiFi’ye bağlanan tüm kullanıcıların, hem de kablosuz erişimi sağlayan kurumun en efektif şekilde korunması gerekir. WiFi ağı büyüdükçe ve bağlantılı olan cihaz sayısı artıkça, ağın efektif bir şekilde yönetimi ve kontrolüne daha çok ihtiyaç duyulur.

Ağdaki cihazların dağılımını planlama ve yönetme, çalışan ve konuk erişimi için güvenli kimlik doğrulama sağlama ve cihazları izleme yeteneğine sahip olmak son derece önemlidir.

Zyxel’in USG, ATP ve VPN cihazlarında entegre bir şekilde yer alan wireless controller’lar, ağın daha kolay yapılandırılmasına olanak tanır, efektif ağ yönetim avantajı sunar ve gelişmiş güvenlik özellikleri ile kablosuz ağ bağlantısında üstün koruma sağlar. Böylece kurumlar kablolu ve kablosuz iletişim altyapılarından optimum seviyede hizmet almış olurlar.

Açıkçası Zyxel olarak wireless controller’ları (kablosuz kontroller) güvenlik çözümleri ile entegre bir yapıda sunarak oldukça doğru bir yaklaşım sergilediğimizi düşünüyoruz. Pazarda “hepsi bir arada” özelliği olan ürün geliştiren nadir firmalardan biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Hepsi Bir Arada Formülü İle Gelen Yönetim Kolaylığı

Yönetecek tek bir cihaza sahip olmanın elbette birçok avantajı vardır. Bağımsız bir güvenlik cihazı ve ayrı bir WiFi denetleyicisi ile ağ altyapısını yapılandırmak, izlemek ve yönetmek için iki ayrı aygıt ile işlem yapmak durumunda kalırız. Oysa tek bir cihazda birleştirilen işlevsellik ile yönetim basitleştirilebilir. Böylece bilgi işlem departmanı yöneticileri, kurulum ve sorun giderme için daha az zaman harcar. Bu durum kurumların iş gücü ve zamandan tasarruf etmesine olanak tanır.

Müşterilerimize aynı cihaz içinde daha fazla işlevsellik ve yetenek sunarak iş akışlarında katma değer yarattığımızı düşünüyorum.

İkisi bir arada ürün sunma yaklaşımı ile hem müşterilerimizin hem de tedarikçilerimizin daha çok memnun olduğunu gözlemledik. Sonuçta bu alternatif; hem daha ekonomiktir, hem de yönetecek ve bakım yapılacak daha az sayıda cihaz olması herkesin iş yükünü hafifletir. Bundan birkaç sene önce Zyxel’in ağ altyapısı yönetimi için ayrı bir wireless controller (kablosuz kontroller) cihazı sunmaya gerek olmadığına karar vermesinin nedeni işte budur.

Çoğu müşterimiz, güvenlik ve yönetim yeteneklerinin tek cihazda toplanmasından oldukça memnun. Ancak tek bir cihazın sadece “controller” fonksiyonunun olmasını isteyen kurumlar da yok değildir. Evet, böylesi bir talep hala pazarda mevcut. Burada karar elbette kurumun kendi inisiyatifindedir ama önemli olan şudur ki; biz firmalara seçim yapabilme özgürlüğü sunabiliyoruz.

Kablosuz Controller NCX Ürün Yelpazesine Desteğimiz Devam Edecek

Zyxel’in NXC2500 Kablosuz LAN Denetleyicisi’nin Zyxel Unified, Unified Pro ve NWA5000 Yönetilen Erişim Noktaları Serisi‘nin kablosuz yönetim sağladığını anımsatmak isterim. Zyxel NXC2500, standart olarak 8 AP‘nin yönetimini yapabilir. Maksimum 64 AP‘ye kadar desteklenen ölçeklenebilirlik sağlar. “Büyümeye göre ödeme” seçeneği ile küçük ve orta ölçekli işletmeler, oteller ve eğitim kurumları için güvenli ve merkezi kablosuz LAN ağlarının hayata geçirilmesine olanak tanır.

Ancak gelecek sene, NXC ürün yelpazesi yaşam döngüsünü tamamlayacak ve üretimden çıkarılacak. NXC2500, sadece bir kontrol cihazının gerekli olduğu altyapılarda hala kullanışlı bir seçenek sunuyor olabilir. Bu nedenle biz de Zyxel olarak; kullanımda olan NXC cihazları desteklenmeye devam edeceğiz.

Günün birinde her kurumun ikisi bir arada ürünlere yöneleceğini biliyoruz. Çünkü değişen ve evrilen dijital dünyanın kuralları yeniden yazılıyor. Artık “bir ürün ne kadar işlevselse o kadar iyi” olarak algılanıyor. Bir kurum ise ne kadar dijital ise o kadar güçlü ve rekabetçidir. Rekabetçilikte kaldıraç dijital dönüşümdür. Bunu daima anımsayalım.

Ağlarınızda üst seviye koruma sağlamak ve aynı anda tüm kablosuz cihazlarınızı tek noktadan nasıl kolayca yönetebileceğinizi öğrenmek için Zyxel ortağınızla veya doğrudan Zyxel ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ömer Faruk Erünsal

Reklam blank

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı