Zayıf Akım Portalı olarak; branşında uzman kişileri, deneyimlerini paylaşması için sizlerle buluşturuyoruz. Yazarlarımız sektörde kazandığı bilgi ve birikimlerini sizlerle paylaşıyor.

 • Bahadır Acar

  Batu Savunma A.Ş. Kurucu ortağı ve genel müdürü sayın Bahadır Acar, 22 yıllık sektör tecrübesi ile birlikte bizlere ışık tutuyor.
 • Elif Seçkin Önen

  Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu Elif SEÇKİN ÖNEN, eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler, A.B.D.’de yaptığı yüksek lisans ile tamamladı. 15 yıldır iletişim sektöründe inşaat, enerji, bilişim başta olmak üzere pek çok farklı sektörde, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmalarına stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti vermekte olan ÖNEN, çalışmalarına 2012 yılında kurmuş olduğu G101 İletişim Danışmanlığı şirketi ile devam ediyor. G101 aynı zamanda, Dünya’nın 25 ayrı ülkesinden bilişim sektörü alanında uzman PR şirketlerinin oluşturduğu Whiteoaks International ağının Türkiye resmi partneri.
 • İnci Öztürk

  2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Anadolu EFES Firmasında hızlı tüketim sektöründe kısa bir tecrübe edindikten sonra, IT Sektörüne geçiş yapmıştır. Zayıf akım sistemleri distribütör kanalında 6 senelik tecrübeye sahip olup halen Arena Bilgisayar Otomasyon & IoT Departmanı'nda Ürün Müdürü olarak görevine devam etmektedir.
 • İpek Yavuz Konak

  2007 yılında Üsküdar Amerikan Lisesi'nden, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ardından Yeditepe Üniversitesi İşletme MBA yüksek lisans programını tamamladı. Yangın ve gaz algılama sektöründe 8 senelik tecrübeye sahiptir. Mavili Elektronik’te Dış Satış Müdürü olarak görevine devam etmektedir.
 • Kaan Kandemir

  Elektronik güvenlik sistemleri üzerine 6 yıla yakın bir süredir, HAN Elektronik bünyesinde çalışmaktayım. İthalat ve ürün geliştirme süreçlerini takip etmekteyim.
 • Kemal Yer

  2008 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkiler ve Düzce Üniversitesinde Elektrik-Elektronik Mühendisliği programını tamamladı. Uydu-TV, IPTV, İnterkom ve Hemşire Çağrı sistemleri üzerine 10 senelik tecrübeye sahiptir. ALCAD Elektronik firmasında İş Geliştirme Müdürü olarak görevine devam etmektedir.
 • Kerem Kirkic

  Network sektöründe 10 yıldan fazla tecrübesi bulunan Kerem Kirkic; Vitel, Teknotel ve Avea firmalarında Müşteri Destek, Operasyon, Planlama, Mimari Tasarım ve Ürün Gruplarında çalışmıştır. LAN/WAN tasarımı, MPLS tasarımı, 4G şebekelerinde ağ güvenliği, kablosuz ağlar gibi bir çok farklı alanda çok sayıda projede teknik lider olarak görev yapmıştır. İTÜ Elektronik-Haberleşme Mühendisliği ve Koç üniversitesi Executive MBA mezunu olan Kerem Kirkic Zyxel’de Presales Engineer olarak çalışmaktadır.
 • Melike Kamçı Aydemir

  2009 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünü tamamladı. Uydu-TV, IPTV, İnterkom ve Hemşire Çağrı sistemleri üzerine 10 senelik tecrübeye sahiptir. 2009-2010 yılları arasında 6 aylık Operasyon Mühendisliği görevinin ardından 2010 Temmuz ayından itibaren Alcad Elektronik'te Satış Mühendisi olarak görevine devam etmektedir.
 • Melis İnce

  2016 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri ve Çevre Mühendisliği çift anadal bölümlerinden mezun oldu. Ardından 2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İşletme MBA yüksek lisans programını tamamladı. CCTV & Yangın Güvenlik sektöründe 4 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Han Elektronik A.Ş’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
 • Nevzat Çelik

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Bölümü'nden mezun olduktan sonra sistem ve ağ çözümleri danışmanı olarak bilişim sektöründe çalışmaya başladı. Yaklaşık 10 yıldır teknik anlamda saha tecrübesine sahip olmakla birlikte bir çok ağ ve veri güvenliği projelerinde görev aldı. Solid Bilişim Teknolojileri'nde ağ çözümleri danışmanı olarak iş hayatını sürdürmeye devam etmektedir.
 • Osman Tuzcu

  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Elektrik - Elektronik mühendisliğini bitirdi. Çalışma hayatına üniversitedeyken başladı. İki şirket kurdu. Kamu hizmeti yaptı. IT sektöründe farklı pozisyonlarda çalıştı farklı girişimlerde bulundu. Şimdi "Dijital Dönüşüm Danışmanlığı", "Ağ Sistemleri Danışmanlığı" ve kendi projeleri üzerinde çalışıyor.
 • Sinan Balcı

  1993 Yılında Hacettepe, 1995 yılında da Marmara Üniversitesi’nden mezun oldu. 2003 yılından itibaren Microsoft ve Cisco eğitimleri vermeye başlayan yazarımızın Temel Network kitabı da bulunmaktadır. Yazarımız uzun yıllar Türk Telekom Ağ güvenliği ekibinde çalışmıştır. Halen Neafor Bilişim Teknolojileri A.Ş. de İş geliştirme Müdürü olarak görev yapan yazarımız meslekte 25 yılı geride bırakmış, tecrübeli bir isimdir. Bir çok kurum ve kuruluş, üniversite alt yapılarının tasarlanmasında, kurulumunda bulunan yazarımız İngilizce ve Rusça bilmektedir.
 • Tuğçe Esenkar Temel

  Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletme Bölümü’nden mezun olan Tuğçe Esenkar Temel, Galatasaray Üniversitesi Dijital Dönüşüm programına katılarak eğitim almıştır. Yaklaşık 10 yıldır dijital pazarlama alanında yazılımdan perakendeye, e-ticaretten distribütörlüğe bir çok farklı sektörde deneyim kazanmış olup, şu anda Arena Bilgisayar Dijital Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.
Başa dön tuşu
Kapalı