CCTVKütüphane

Video Entegrasyonu’nun Faydaları

Reklam Milestone

Güvenlik sistemlerinde akıllı görüntü analizlerine sahip yeni VMS sistemleri, anlık izlemeden çok daha fazlasını sunuyor.

Anlık izleme CCTV sistemlerinin olmazsa olmazıdır. CCTV sistemini, bir video yönetim yazılımı (VMS) aracılığıyla; yangın alarm sistemi, geçiş kontrol sistemi vb. gibi diğer sistemler ile entegre etmek, kullanıcılar için sistemlerin çok daha verimli olmasını sağlamaktadır.

Bulut tabanlı VMS sistemleri, işletmelerin sadece anlık izleme ihtiyaçlarını gidermekle kalmayıp, akıllı video analiz özelliğiyle birlikte diğer iş süreçlerinin tamamlanmasına da katkıda bulunur ve bu da doğrudan ya da dolaylı olarak işletmenin yatırım getirilerine yansır.

CCTV ile Entegre Olabilen Sistemler

Günümüzde üretilen video yönetim yazılımları CCTV sistemlerinin, diğer güvenlik sistemleri ile bir arada çalışabilmesini sağlıyor.

Geçiş Kontrol Sistemi Entegrasyonu

CCTV ve geçiş kontrol arasında kurulan entegrasyonlar, kullanıcıların; birden fazla erişim noktasını gerçek zamanlı olarak izleyip kontrol ve analiz etmelerini, cihazlar tarafından kaç defa erişim sağlandığını takip etmelerini ve herhangi bir olayın tetiklenmesi durumunda anlık olarak tepki verebilmelerini sağlar.

CCTV ve Yangın Alarm Sistemi Entegrasyonu

CCTV ve yangın alarm arasında kurulan entegrasyonlar, kullanıcıların; yangın alarmının geldiği yeri hızlı bir şekilde izlemelerini sağlıyor. Bu durumda; yangın ihbarının doğru olup olmadığı kontrol edilip, yangına anlık olarak müdahale edilebilmesini sağlıyor.

CCTV ve Video Analiz

CCTV sistemleri için video analizleri; hareket algılama, çevre koruması, nesne algılama, yüz tanıma ve kişi sayma gibi pek çok işlev sunuyor.

Akıllı Şehir

Video Entegrasyonunun Diğer Faydaları

CCTV sistemi ile diğer sistemlerin entegrasyonu; perakende, filo yönetimi ve şehir gözetleme (Mobese vb.) gibi uygulamalar için de alternatif kolaylıklar sağlamaktadır.

Perakende

Müşterilerin veya satış noktalarındaki mağaza çalışanlarının her hareketini izleyen bir VMS uygulaması; müşteri davranışlarını analiz edebilmektedir. Günümüzde kullanılan video yönetim yazılımları; müşterilerin vitrinde en çok hangi ürünü incelediği, hangi reyon ya da bölümde daha çok zaman geçirdiği ya da hangi bölümleri es geçtiği gibi konularda raporlarlama yapabilmektedir. Bu raporlamalar yardımıyla firmalar mağazalarını ve satış stratejilerini geliştirebilir.

Filo Yönetimi

Araç takip cihazları ile entegre edilen video yönetim yazılımı, şirket araçlarının daha verimli kullanılmasına fayda sağlamaktadır. Filo yönetimi ve VMS sistemleri ile entegre edilmiş araç takip cihazları, aracın; anlık hızını, yakıt tüketimini, akü ömrünü, motor durumunu vb. bilgileri izlemesini sağlar. Aynı zamanda araç kameraları ile sürücünün trafikte nasıl davrandığı da gözlemlenebilmektedir.

Şehir Güvenliği ve Trafik

Şehirlere kurulan; güvenlik kameraları, trafik ışıkları, hava durumu sensörleri vb. cihazlarla entegre edilen video yönetim yazılımı; şehirde bulunan anlık trafik akışını (durumunu) izlenebilir ve trafik sıkışıklığı ya da yığılma olması gibi durumlarda trafik ışıklarının anlık olarak programlanması, acil durumlarda kolluk kuvvetlerinin, durumu hızlı bir şekilde analiz ederek acil servislerle (ambulans, itfaiye vb.) koordine olabilmesi gibi birçok konuda şehir düzeninin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Reklam

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Kim ne demiş?

avatar
  Takibe al  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
X