Reklam
Rack KabinetZayıf Akım Sistemleri

Rack Kabinet

Rack kabinet, bilişim sistemlerinde kullanılan cihazların düzenlenmesi ve korunması için kullanılan kabinlerdir.

Rack kabinet ürünleri; akıllı ev sistemleri, aydınlatma, güvenlik kamera sistemleri, geçiş kontrol sistemleri, seslendirme ve acil anons sistemleri, telefon / santral sistemleri, tv / uydu sistemleri, yangın alarm sistemleri ve yapısal kablolama ürünleri ile birlikte zayıf akım sistemleri içerisinde yer almaktadır.

Rack Kabinet Nedir

Rack kabinet, zayıf akım sistemlerinde kullanılan cihazların düzenlenmesi ve korunması için kullanılan kabinlerdir. Rack kabinetler, sistem odalarına konulmaktadır ve ölçü olarak standart oldukları için içine yerleştirilecek olan cihazlarla uyumludurlar. Montaj genişliği inç, yükseklik ölçüsü ise “U” ile ifade edilmektedir. 1U, 1,75 inç yani 44,45mm’dir. Rack kabinet içerisine yerleştirilen ürünler 1U ile 4U arasında yüksekliklere sahiptirler.

Rack Kabinet Çeşitleri

Rack kabinet çeşitleri; duvar tipi, dikili tip ve dış mekan tipi olmak üzere üçe ayrılır. Duvar tipi rack kabinetler, kullanılacak olan cihazlara göre istenilen yüksekliğe ayarlanabilmektedir. Dikili tip kabinetler ise genelde daha fazla cihaz içeren gelişmiş sistemlerde kullanılmaktadır. Dış ortam kabinetleri ise fiber kablo bağlantıları gibi dışarıda yapılan sonlandırmalar için kullanılmaktadır.

Reklam
Etiketler
nedir rack kabinet zayıf akım sistemleri

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Kim ne demiş?

avatar
  Takibe al  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı