Ürün Tanıtımları

Panasonic PTZ Güvenlik Kameralarıyla Gece Görüşünde Yepyeni Bir Seviye Sunuyor

Reklam Milestone

Panasonic kızılötesi PTZ güvenlik kameralarıyla gece görüşünde yepyeni bir seviye sunuyor.

Panasonic’in en yeni i-PRO Extreme PTZ Kızılötesi güvenlik kameraları, toplam sahip olma maliyetini azaltmak amacıyla güvenilirlik ve düşük bakım gereksinimi hedefiyle tasarlanarak, gece görüşü kalitesi ve akıllı işlevsellik konusunda yeni bir standart belirliyor. IR PTZ kamera serisinde güçlü 40x yakınlaştırma imkanıyla WV-X6533LN modeli ve 22x yakınlaştırma özelliğiyle WV-S6532LN olmak üzere iki model yer alıyor.

Gece Görüşü

Kanıt olarak kullanılacak net görüntüleri düşük aydınlatma koşullarında ve uzak mesafelerde yakalayabilmek, dış mekanlardaki güvenlik ortamlarında zor olabiliyor. Işık şiddetinin sıfır olduğu ortamlarda 350 metreye varan mesafelerden bile düşük aydınlatmalı koşullarda görüntülü kanıt yakalayabilme özelliğine sahip kameralar, gözle görülebilen ışık kesici filtreye sahip yeni bir otomatik odak sayesinde gözle görülebilen aydınlatma ile IR LED aydınlatmayı bir araya getirerek görüşü daha üst seviyelere çıkarıyor. Böylece tek bir karede birden çok ışık kaynağının kullanılması artık bir sorun olmuyor.

Kamerada, uzak mesafelerden bile netlik sağlamak için titreşimlerin etkisini azaltan ve uzak mesafeden bile sabit görüntü alınmasına olanak tanıyan “Akıllı Yakınlaştırma Sabitleme” özelliğiyle istendiğinde birbirine bağlı olarak kullanılabilen kuvvetli bir 40x optik yakınlaştırma özelliği bulunuyor. 30 derecelik yükseklik açısı sayesinde eğimli yollar, yüksek binalar ve stadyum çatısının altındaki oturma alanları gibi zorlu alanlar, kameranın görüş açısına girebiliyor.

Yağmur ve toz, görüntülerin kalitesini olumsuz etkileyebiliyor ve yüksek maliyet gerektiren düzenli bakım ihtiyacını artırabiliyor. Bu zorluklarla mücadele etmek için kamera lensinde yağmur suyu, leke ve toz birikimine dayanıklı ve suyu emebilen ClearSight lens kaplaması bulunuyor. Yeni dahili buz çözücü de şiddetli hava koşullarında lensin üzerinde buğu veya buz oluşumunu önleyerek berrak görüntülerin elde edilmesini sağlıyor.

Siber Koruma ve Bant Genişliği Kontrolü

Kameralar, CCTV kayıtlarının yetkisiz harici erişime karşı korunmasını sağlamak için güvenlik açığı değerlendirmesine tabi tutuluyor ve dahili izinsiz erişim koruması olmadan uçtan uça veri şifrelemenin yanı sıra FIPS140-2 CAVP uyumluluğunu da içeren Digicert (eski adıyla Symantec) sertifikasyonuyla birlikte sunuluyor.

Yüksek çözünürlüklü güvenlik kamera sistemleri, ağ veri ve depolama gereksinimlerinin büyüklüğü nedeniyle kurumların BT altyapısı üzerinde hızla olumsuz bir etki yaratabiliyor. Panasonic IR-LED PTZ kameralarda, işletmeler üzerindeki bu etkiyi azaltan birçok akıllı sıkıştırma işlevi bulunuyor.

Ağ bant genişliği kullanımını ve depolama gereksinimlerini azaltmak için kamerada Panasonic’in en yeni akıllı kodlama teknolojisiyle birlikte H.265 sıkıştırma özelliği kullanılıyor. Otomatik VIQS, hareketli ve hareketsiz alanları otomatik olarak belirleyerek hareketsiz alanların veri hacmini azaltıyor. Kamerada ayrıca yüzleri algılayıp yüksek kaliteli olarak kaydeden dahili “Akıllı Yüz Kodlama” özelliği de bulunuyor.

Akıllı Analiz de Özellikler Arasında Yer Alıyor

Güvenlik kameralarının yanıltıcı bir etkisi olabiliyor. Ancak, bu kameralar gerçek potansiyellerine işlevleri otomatikleştirerek ve önceden tanımlanmış alarmlar tetiklendiğinde veya aksiyon almak gerektiğinde bildirimde bulunarak kullanıcıya zaman kazandıran akıllı uygulamalarla birlikte kullanıldıklarında ulaşıyor. Kullanıcılar, güvenlik kameralarını daha akıllı hale getiren Akıllı Video Hareket Algılama (i-VMD) işlevinin lisansına ücretsiz olarak sahip olabiliyor. i-VMD, izlenecek alanları belirlemek ve önceden tanımlanmış ya da beklenmeyen davranışları taramak için kullanılabiliyor. Belirli bir alana girilmesi veya bu alanda dolaşılması, nesnelerin kaldırılması ya da örneğin bir aracın tek yönlü bir yolda ters yönde ilerlemesi gibi hareketlerin algılanıp bildirilmesi de bu davranışlar arasında yer alıyor.

Düşük Sahip Olma Maliyeti

i-PRO Extreme kamera serisi, müşterilerin toplam sahip olma maliyetini azaltmak için uzun bir kullanım ömrü sunma hedefiyle zorlu koşullarda kullanıma uygun olarak tasarlanıyor ve test ediliyor. Panasonic’in geniş kapsamlı testleri arasında toz, sıcaklık, su, statik elektrik, titreşim ve düşme testleri yer alıyor. Aynı zamanda ürünler IK10 darbeye karşı dayanıklılık derecesine de sahip. IR PTZ kameralarda değişim ve bakım maliyetlerini daha da azaltmak için geleneksel kayışlı tahriklerden dört kat daha uzun ömürlü ve son derece dayanıklı olan bir pan/tilt tahrik dişlisi bulunuyor.

İsteğe Bağlı Aksesuar: Yeni Fiber Optik Ortam Dönüştürme Ünitesi

İsteğe bağlı bir aksesuar olarak satın alındığında, Panasonic’in kullanışlı bir biçimde kamera braketine entegre edilen yeni ve yaratıcı Fiber Optik Medya Dönüştürme Ünitesi de IR-LED PTZ kameralarla birlikte kullanılabiliyor. Bu çözüm, fiberi doğrudan Panasonic’in dış mekan PTZ ve dome tipi/balıkgözü kameralarına bağlamanın tüm avantajlarını sunarken, kameraya veya kameranın yakınlarında zemine bir kutu monte etmenin oluşturduğu sorunları da ortadan kaldırır. Ayrıca kurulum süresi kısalırken montaj kolaylaşıyor ve optik medya dönüştürücülerini ayrı ayrı seçip değerlendirmek için zaman harcamaya gerek kalmıyor.

Daha fazla bilgi için; https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/long-distance-outdoor-IR-ptz-cctv-camera/wv-x6533ln

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) Hakkında

Panasonic Systems Communications Company Europe (PSCEU) teknolojinin arka planda uyum içinde çalışmasını ve şirketlerin özgürce çalışarak başarıya ulaşmalarını kendisine görev edinmektedir. PSCEU’ya göre teknoloji her şeyden önce kusursuz bir işlev göstermelidir. Teknolojik yeteneklerinin arka planda uyum içinde çalıştığına güvenerek sadece müşterilerine odaklanan şirketler başarılı olabilirler. Bu yüzden PSCEU, kurumsal başarı için itici güç olarak, kendisini, müşterilerinin çalışma şekilleriyle son derece uyumlu ve neredeyse görünmez bir şekilde çalışan ürün ve çözümleri geliştirmeye adamaktadır.

PSCEU, altı ürün kategorisinden oluşmaktadır;

  • Uzaktan kamera, stüdyo kamera ve ENG P2HD’lerde mükemmel bir fiyat-performans ve sorunsuz işlem sağlayan Yayın & ProAV, hikâyeyi en yüksek kaliteli ürün ve çözümlerle anlatma özgürlüğü sunar. VariCam’in sinema kamera modelleri ve EVA1’in gerçek 4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle olan uyumu; bu ürünleri sinema, televizyon, belgesel ve canlı etkinlik prodüksiyonu için en uygun çözüm yapmaktadır.
  • Dünyanın önde gelen telefon sistemleri, SIP terminal cihazları ve profesyonel ağ tarayıcılarını sunan İletişim Çözümleri, bağlantı yerine iletişime odaklanma özgürlüğü sunmaktadır.
  • TOUGHBOOK dayanıklı dizüstü bilgisayar, kurumsal tablet, el terminalleri ve elektronik satış noktası (EPOS) sistemleriyle mobil çalışanların verimliliklerini artırmasına yardımcı olan Kurumsal Mobil Çözümler. Avrupa’da pazar lideri olarak Panasonic’in dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet satışlarında 2018 yılında yüzde 48’lik pazar payı bulunmaktadır (VDC Research, Mart 2019).
  • Kullanıcılarına tıp, yaşam bilimleri, ProAV ve endüstri uygulamaları üreten Endüstriyel Tıbbi Vizyon. Ürün portföyü, tamamlanmış ve OEM kamera çözümleri sunarak; kullanıcılarına görülemeyeni görme özgürlüğünü sunmaktadır.
  • Kanıtlanmış bir kalite sunan CCTV görüntüsü mirası üzerine kurulan Güvenlik Çözümleri. Son derece güvenilir, gelişmiş teknolojik kamera ve görüntü kaydetme sistemlerini kullanan çözümler, tüm çevresel şartlarda en yüksek görüntü kalitesi sunarak kullanıcılarına güvende hissetme özgürlüğü sunmaktadır.
  • Profesyonel görüntü ve projektör yelpazesi sunan ve Görsel İşitsel profesyonellerine yaratma özgürlüğü sağlayan Görsel Sistem Çözümleri. Pazardaki yüzde 39’luk payı ile Avrupa’nın yüksek parlaklık projektörü pazarına liderlik etmektedir (Futuresource >5klm FY17 Q3. 4K & dijital kamera hariç).

Panasonic Hakkında

Panasonic Corporation, tüketici elektroniği, konut, otomotiv ve B2B işletmelerindeki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojileri ve çözümleriyle bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. kuruluş yıldönümünü kutlayan şirket, dünya çapında yaygınlaşarak 582 yan kuruluşu ve 87 bağlı şirketiyle dünya çapında faaliyet göstermektedir. Şirket 31 Mart 2019 tarihinde sona eren mali yıl için 62,5 milyar Euro değerinde net satış açıklamıştır. Bölgesel hatları boyunca inovasyonlarıyla yeni değerlerin peşinden gitme kararlılığına sahip olan Panasonic, müşterileri için daha iyi bir hayat ve daha iyi bir dünya yaratmak için teknolojiyi kullanmaktadır. Daha fazla bilgi için; https://www.panasonic.com/global

Reklam

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Kim ne demiş?

avatar
  Takibe al  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
X