Ürün Tanıtımları

Maxlogic Supervisor Enterprise Yazılımı

Reklam Milestone

Yangın Algılama Sistemlerine Uzaktan Erişim Neden Önemli?

Çok geniş bir alana inşa edilmiş olan büyük bir yaşam kompleksi düşünün, içerisinde konaklama alanları, yüzme havuzları, spor merkezleri, çeşitli sosyal tesisler, mağazalar, çocuk parkları gibi akla gelebilecek pek çok alanın bir arada bulunduğu böyle bir mahalde henüz yeni başlamış olan bir yangını fark edebilmek, can ve mal kaybı olmadan erken müdahale edebilmek için sizce ne gerekir?

Daha ilk kıvılcımdan fark edilebilir olan yangının, yıkıcı sonuçlar doğurmasına engel olabilmek için mahal özelliklerine uygun doğru yangın algılama sistemleri gereklidir. Mavili Elektronik olarak örnekte söz ettiğimiz yaşam merkezlerinin yanı sıra, üretim tesisleri, alışveriş merkezleri gibi mahallerde güvenlik tarafından kolaylıkla kontrol sağlayabilmek, istenildiğinde uzaktan izleme ve komuta etme gibi fonksiyonları yerine getirebilmek için Maxlogic Supervisor Enterprise yazılımını geliştirdik.

Maxlogic Supervisor Enterprise; akıllı adresli yangın algılama sistemlerindeki yangın, hata olaylarının ve aynı zamanda damper kontrol panellerinin, grafiksel olarak izlenmesine ve komuta edilmesine olanak sağlayan, Windows işletim sistemi altında çalışabilen, özel olarak geliştirilmiş, yönetimi kolay bir bilgisayar yazılımıdır.

Supervisor Enterprise

Bu yazılım ile 1000 farklı akıllı adresli yangın algılama sisteminde izleme ve kontrol sağlanabilmektedir. Damperlerin açık, kapalı ve kararsız konumlarını ayrı bir pencerede izleyebilmek, damperlere manuel olarak açma ve kapama komutları gönderebilmek Supervisor Enterprise yazılımının en önemli özelliğidir.

Tıpkı Supervisor yazılımında olduğu gibi, Supervisor Enterprise yazılımında da bilgisayar ortamında çizilen bina projelerinin resim formatı fark etmeksizin harita olarak sisteme aktarılabilmektedir. Böylece çevrim hattı içerisinde bulunan her cihaz katmanlı gösterim ile bilgisayar üzerinden izlenebilmekte, durumları kontrol edilebilmektedir. Olası bir yangın durumunda yazılım programı sayesinde, haritalar arası otomatik veya manuel olarak gezinmek mümkündür. Müdahale gerektiren durumlarda da uzaktan komut gönderilebilmektedir.

Kullanıcı isteğine bağlı olarak yazılıma ait olay animasyonları, cihaz tarzları ve olay seslerinde değişiklik gerçekleştirilebilmektedir. Yangın ve hata durumları anlık veya belirlenen periyotlarda ilgili e-mail adreslerine veya kayıtlı GSM numaralarına otomatik olarak bildirilebilmektedir. Sistemde meydana gelen her türlü olayın kaydı tutulabildiğinden, tarih ve zaman bilgisi ile görüntüleme, filtreleme, yedekleme ve yazdırabilme işleri de kolayca gerçekleştirilebilir.

Supervisor yazılımında da olduğu gibi, ONVIF standardı ile çalışan IP kamera sistemleri ile entegrasyon sağlanarak senaryolar dahilinde yangın anında, yangın alarmının geldiği noktadaki IP kameranın otomatik olarak açılabilmesi veya kameraların manuel olarak kontrol edilebilmesi, kameraların ilk açıldığı andaki görüntülerinin JPEG formatında olay kaydı hafızasına kaydedilmesi şeklinde aksiyonlar alınabilmektedir.

Yazılım, “Soft Phone” uygulaması sayesinde saha telefonları ve diğer yangın alarm santrallerindeki telefon modülleri ile iletişim kurulmasına olanak tanımaktadır.

Maxlogic adresli santrallere bağlı cihazların kirlilik denetimi uzaktan yapılabilmektedir. Yazılım, yakın mesafelerde RS-232 veya RS-485 modülleriyle, uzak mesafelerde GPRS veya TCP/IP modülleri ile haberleşmeyi gerçekleştirir.

Supervisor Enterprise ile yangın alarm sisteminde oluşan yangın anında, bir veya birden fazla bilgisayara uyarı mesajı gönderilebilmektedir. Ayrıca Android cihazlar üzerinden de yine yangın durumunun grafiksel izlemesi / komut etmesi yapılabilmektedir.

Superviewer Enterprise Yazılmı

Superviewer yazılımı aracılığıyla olay anında otomatik olarak veya manuel olarak uyarı mesajı gönderimi sağlanabilmektedir. Uyarı mesajı isteğe göre tam ekran verilebileceği gibi mesaj kutusu şeklinde de gönderilebilir. Bunun için, uyarı mesajı gönderilmek istenilen bilgisayarlara Superviewer yazılımı kurulması gerekmektedir.

blank

Superviewer Enterprise Graph Yazılımı

Superviewer Enterprise Graph yazılımı aracılığıyla uyarı mesajının olay anında otomatik olarak harita şeklinde gösterimi sağlanabilmektedir. Filtreleme özelliği ile hangi ağa bağlı santralde meydana gelen yangın olayının hangi bilgisayarlara uyarı mesajı olarak gönderileceği seçilebilmektedir. Bunun için, uyarı mesajı gönderilmek istenilen bilgisayarlara Superviewer Enterprise Graph yazılımı kurulması gerekmektedir.

Superviewer Enterprise Graph

Superviewer Android

Superviewer Android uygulaması, Supervisor uzaktan izleme ve kontrol yazılımına bağlanarak Maxlogic yangın alarm sisteminde meydana gelen yangın olaylarının Android bazlı telefonlarda grafiksel olarak izlenmesini ve kontrolünü sağlar. Filtreleme özelliği ile hangi ağa bağlı santralde meydana gelen yangın olayının hangi android cihaza uyarı mesajı olarak gönderileceği seçilebilir Bunun için, izleme ve kontrol yapacak mobil cihazlara Superviewer Android yazılımının kurulması gerekmektedir.

Superviewer Android

Yangın hata, kasıt, ihmal veya yalnızca ortam koşullarının uygun olması nedeniyle meydana gelebilmektedir. Önemli olan can ve mal güvenliği için mahale uygun tasarımlı, yangın otomasyonlarının kolaylıkla gerçekleştirildiği yangın ve gaz algılama sistemini seçmektir. 32 yıllık sektör deneyimimiz ve konusunda uzman kadromuzla Supervisor Enterprise yazılımını sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.


Sitemizde ürün satışı yapılmamaktadır!
Tanıtımı yapılan ürün ya da uygulama ile ilgili olarak ünvanı ve iletişim bilgileri paylaşılan firma ile irtibat kurmanızı rica ederiz.

Firma : Mavili Elektronik Ticaret ve Sanayi A.Ş.
Telefon : +90 216 466 45 05 (pbx)
Faks : +90 216 466 45 10
E-Mail : satis@mavili.com.tr
Web : www.mavili.com.tr

Reklam blank

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı