Örnek Uygulamalar

İzmir Emniyet Müdürlüğü İletişim Altyapısı Zyxel Ürünleriyle Yenilendi

Reklam Milestone

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nün ağ altyapısı Zyxel ürünleri ile güçlendirildi ve ağ performansı artırıldı. E-dönüşüm projesi kapsamında yola çıkılarak kamu kurumunun iletişim altyapısı daha esnek bir yapıya kavuştu.

E-devlet yatırımları kapsamında (E-Dönüşüm Projesi); hem polisin, hem de vatandaşın işini kolaylaştırmasını hedefleyen Emniyet Teşkilatımızın, istihbarat faaliyetlerinden, sınır kapılarının güvenliğine; pasaport ve trafik tescil işlemlerinden, vatandaşlarımızın huzur içinde yaşamasına, Anayasa düzenine ve genel güvenliğine dair önleyici ve koruyucu tedbirleri almaktan, asayişi sağlamaya kadar pek çok sorumluluğu bulunuyor. Vatandaş-Personel memnuniyeti misyonuyla teknolojik altyapısını yenileyen kamu kurumu, suçları azaltarak şehirleri daha güvenlik kılmak için de üstün çaba sarf ediyor.

Teknoloji yatırımlarında atağa kalkan Emniyet Genel Müdürlüğü, pek çok il ve ilçe de ise iletişim altyapısını kuvvetlendiriyor. Zyxel ve Onur Elektronik’ten destek alan İzmir Emniyet Müdürlüğü ise bilgi işlem altyapısını en son teknolojilerle yeniledi. Yeni nesil ağ çözümleri ile çok daha esnek bir yapıya kavuşan İzmir Emniyet Müdürlüğü, Zyxel’in XGS2210 model PoE switchleri ile iş verimliliğini de artırdı.

“İzmir Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için hukuk ilkeleri içerisinde güvenlik hizmeti sunuyoruz. Adalet ve güvenlik olgusunun tesisine katkıda bulunan, birey ve toplum odaklı proaktif polislik anlayışıyla hareket eden bir teşkilat olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yasalarla birlikte bizlere verilen güvenlik ve huzuru sağlama hizmetlerini sunarken; teşkilatımızın iş süreçlerini de; sürekli yenileyip, geliştiriyoruz. E-devlet ve dijital dönüşüm projeleri kapsamında hem polis mensuplarının, hem de vatandaşımızın işini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Kurumumuz bünyesinde artan iş yoğunluğumuz ve network kapasite sorunumuz nedeniyle bilgi işlem altyapı yatırımı gerekliliği doğdu. Açılan ihalenin sonucunda tüm ön şartları yerine getiren Zyxel ve Onur Elektronik’ten destek aldık. Avrupa Birliği’ne uyum çerçevesinde, e-devlet çalışmalarını yürüten Emniyet Genel Müdürlüğümüzün yaptığı teknolojik yatırımlar neticesinde kurum bünyesinde çalışmalarımız ve hizmetlerimiz hız kazandı, vatandaşa büyük kolaylıklar sağladık. Desteklerinden dolayı Zyxel ve Onur Elektronik’e teşekkür ederiz.” İzmir İl Emniyet Müdürlüğü

XGS2210-28HP • 28 Port Yönetilebilir Switch

XGS2210-28HP
 • Gigabit Ethernet
 • Ports 24 x 10/100/1000 (PoE) +
 • 4 x 10 Gigabit SFP+
 • Power Over Ethernet (PoE) PoE
 • PoE Budget 375

Projede tercih edilen Zyxel’in yeni nesil switchleri, 802.11ac kablosuz AP ve video IP telefonlar gibi gelişmiş Power Device (PD) cihazlar için port başına 30 Watt’a kadar güç desteği sağlayabiliyor. Yüksek seviye ağ ve bağlantı güvenliği imkanı sunan switchlerin, gelişmiş veri, video ve ses ağları için de merkezi kontrol ve yönetim gibi avantajları bulunuyor.

Projede kullanılan bir diğer Zyxel RGS200 model yönetilebilir PoE switchler ise özellikle dış ortamlar
için ideal bir çözüm olarak ön plana çıkıyor.

IP30 standartlarına uygun metal gövdesi ve fansız tasarımı ile öne çıkan Zyxel’in yeni nesil switchi, mükemmel termal kontrol avantajı yanında -40°C den 75°C ye kadar geniş çalışma ortamı desteği sayesinde; farklı zorlu şartlara sahip dış ortamlarda bile çalışma imkanı sunar.

RGS200-12P • 8×100/1000 PoE 4 x Gigabit SFP GBIC End.Switch

RGS200-12P
 • Toplam port sayısı 12 Port
 • 100/1000 Mbps PoE 8 Port
 • Gigabit SFP 4 port
 • İletim hızı (Mpps) 17.86
 • Packet arabelleği (byte) 512 K
 • MAC adres sayısı 8 K
 • Jumbo frame (byte) 9 K
 • Güç Giriş Çift güç girişi 12V~58VDC
 • Maks. güç tüketimi (Watt) 255
 • Toplam PoE Gücü (Watt) 240

Network hatalarından kaynaklanan kesinti durumları yaşandığında hızlı yük devretme sürecini 20ms’den daha kısa bir sürede yapabilen cihaz, operasyon devamlığını garanti altına alır. Kullanıcı dostu web tabanlı arayüzü sayesinde RGS200-12P, ağınızı kolaylıkla yönetmenize olanak tanır. Cihaz, raylara kurulabildiği gibi etkin kabinet kullanımı için duvara da kolayca monte edilebilir.

Reklam
Kaynak
Başarı Hikayesi, İzmir Emniyet Müdürlüğü

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Kim ne demiş?

avatar
  Takibe al  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
X