Haber

Intersec 2019 Fuarında Bizi Neler Bekliyor

Reklam Axis Seslendirme

Bu yıl 21. düzenlenen Intersec 2019 fuarı; 20 – 22 Ocak tarihleri arasında Dubai’de düzenleniyor.

Intersec fuarında, genel olarak elektronik güvenlik sistemleri konusunda sunumlar yapılmaktadır. Bu yıl 21. düzenlenen fuarda; canlı yangın söndürme, acil kurtarma operasyonları, drone tanıtımları, yapay zeka ve şehirlerin gelecekteki güvenlik planlaması konularında birçok sunum ve etkinliğin düzenlenmesi bekleniyor.

3 gün sürecek olan Intersec fuarı, Messe Frankfurt Middle East tarafından; Dubai Polisi, Dubai Polis Akademisi, Dubai Sivil Savunma ve Güvenlik Endüstrisi Düzenleme Teşkilatı (SIRA)’nın destekleriyle organize edilmektedir.

Intersec 2019 ile Sektör ve Pazar Analizi

Son yıllarda Orta Doğu, elektronik güvenlik sistemleri başta olmak üzere; siber güvenlik, yangından korunma, drone teknolojileri ve akıllı ev sistemleri alanlarında ciddi bir pazar haline geldi. Buna bağlı olarak, sektörde dünyanın önde gelen firmalarının, Orta Doğu satışlarının önümüzdeki altı yıl içerisinde ikiye katlanması bekleniyor. Bu durum Intersec fuarının da aynı şekilde öneminin artmasını sağlıyor.

Bölgedeki müşterilere ulaşabilmek adına; Dubai Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen Intersec 2019 fuarında; aralarında dünyanın en büyük 20 elektronik güvenlik üreticisinin 18’i dahil olmak üzere, 59 ülkeden 1300’den fazla katılımcı bulunuyor.

Messe Frankfurt Middle East tarafından organize edilen ve her yıl düzenlenip 3 gün süren Intersec; yangın algılama ve kurtarma, çevresel ve fiziksel güvenlik, sağlık güvenlik ürünleri, ülke güvenliği, bilgi güvenliği (siber güvenlik), akıllı ev sistemleri ve bina otomasyonları konularını ele almaktadır.

Intersec 2019, Dubai

6WResearch’ün yapmış olduğu araştırma ve analizlere göre; bölgede elektronik güvenlik sistemleri pazarında; 2018’den 2024 yılına kadar yıllık olarak %15’lik bir artışın olacağı öngörülüyor. Aynı firmanın analizlerine göre; 2018 yılında 7 milyar $ olan Orta Doğu pazarının 2024 yılında 16,4 milyar $’a yükselmesi bekleniyor.

Elektronik güvenlik sistemleri alanında çözüm sunan; güvenlik kameraları, erişim kontrolü ve izinsiz girişlerin engellenmesini içeren sistemler pazardaki en büyük paya sahip durumda. Bu pay; 2018 yılında 2,9 milyar $ iken 6WResearch firmasına göre, 2024 yılında bu rakamın 7,4 milyar $’a yükselmesi bekleniyor.

Bölgede yangın güvenliği konusunda çözüm sunan sistem ve ekipman satışlarının da yıllık olarak %8’lik bir artış göstereceği düşünülmekte. Buna göre; 2018 yılında 1,9 miyar $ olan pazarın 2024 yılında 3 milyar $ olması bekleniyor. 2018 yılında 1,4 milyar $ olan siber güvenlik pazarının 2024 yılında 2,7 milyar $ olması bekleniyor. Aynı şekilde 2018 yılında 344 milyon $ olan akıllı ev sistemleri pazarının 869 milyon $’a ve 507 milyon $ olan drone pazarının da 2,4 milyar $’a çıkması öngörülmektedir.

Intersec 2019’da Bulunan Firmalar

Elektronik güvenlik sistemleri bölümü; satış geliri bakımından dünyanın en büyük üreticisi Hikvision, İsveçli üretici Axis Communications ile birlikte 450’den fazla katılımcıyla Intersec 2019’un en büyük bölümünü oluşturmaktadır.

Intersec 2019’un, 400’den fazla katılımcısı ile en büyük ikinci bölümünü ise yangın algılama ve ihbar sistemleri üreticileri oluşturmaktadır. Bu sıralama; 150 katılımcı ile güvenlik ve sağlık, 100 katılımcı ile polislik, 100 katılımcı ile çevresel, fiziksel güvenlik ve 50 katılımcı ile bilgi güvenliği bölümleridir.

Fuar hakkında daha fazla bilgi almak için: https://intersec.ae.messefrankfurt.com/dubai/en.html

Reklam blank

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı