Haber

Güvenlik Sistemleri Sektörünün 2018 Raporu

Reklam

Güvenlik sistemleri sektörünün 2018 yılı ilk 50 sıralaması belli oldu. Açıklanan sıralamaya göre; Hikvision ve Dahua arasındaki yarış hız kesmeden devam ediyor.

Teknolojinin gelişmesi, elektronik güvenlik sistemleri alanında da gözle görülür bir biçimde kendini gösteriyor. Elektronik güvenlik sistemlerine duyulan ihtiyaç arttıkça firmaların pazardaki yarışı da kızışıyor. Üretici firmalar pazardaki yerini sağlama almak için güvenlik ihtiyaçlarımızı karşılayacak olan ürünleri ve sunmuş olduğu çözümleri de hızla geliştirmeye çalışıyorlar.

Güvenlik Sistemleri, CCTV Fabrikası

Güvenlik sektöründe; cep telefonu, bilgisayar, televizyon gibi sektörlerden farklı olarak dünya genelinde birçok üretici bulunmakta. Bu duruma bağlı olarak da piyasada bolca çeşit ve özellikte ürün bulunuyor. Bu kadar çok firma ve ürünün olması da pazardaki rekabeti de güçleştiriyor. Bazı firmalar ürünlerini fiyat ve performans olarak öne çıkarırken bazıları da teknoloji ve kalite üzerine yoğunlaşmış durumda. Bazı üreticiler geçiş kontrol gibi sadece tek bir alanda çözüm sunarken bazı üreticiler de birçok alanda üretim yapıyor.

2018 Yılı Üreticiler İçin Nasıl Geçti

a&s International’ın son 16 yıldır üreticilerin katılımı ile yayınladığı “sektörün ilk 50 firması” raporu da bizlere bu rekabetin ne denli çetin olduğunu gösteriyor. a&s International’ın 2018 yılı için yayınlamış olduğu “sektörün ilk 50 firması” raporunda da önceki yıllarda olduğu gibi, firmaların ürettikleri ürünleri kategorize etmeden sadece yaptıkları satışları baz alarak oluşturulmuş.

Hikvision Kanada

Bu rapora göre; Hikvision Digital Technology, Dahua Technology, Axis Communications, Avigilon, Milestone Systems ve VIVOTEK gibi firmaların 2017 yılında yakalamış olduğu başarıları sürdürdüğü görülüyor. Elektronik güvenlik sistemleri konusunda; Çinli üreticilerin satış rakamları açısından Avrupa ve Kuzey Amerikalı firmalara göre daha önde olduğunu da bu raporda gözlemleyebilirsiniz.

Üretici firmaların birçok kullanıcıya çözüm sunması ve teknolojilerini geliştirmesi açısından önümüzdeki yıllarda da bu başarıyı koruyabileceği öngörülse de, günümüzde yapay zeka teknolojisinin (AI) hızla gelişmesi de ilerleyen dönemlerde bu teknolojiye önem veren firmaların ayakta kalacağını gösteriyor. a&s International’ın 2018 yılı için yayınlamış olduğu rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam
Etiketler
2018 firma raporu axis dahua güvenlik sistemleri hikvision

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

1
Kim ne demiş?

avatar
1 Yorum Sayısı
0 Cevap Sayısı
0 Takipçiler
 
En çok puan alan
İlgi çeken yorum
  Takibe al  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Murat Terzioğlu
Ziyaretçi
Murat Terzioğlu

https://www.asmag.com/rankings/ bu linkten en yüksek ciro artışı ve karlılık gösteren firmalara da bakmak lazım. Ciro artışı olumlu iken, yüksek karlılık bence çok afişe edilmesi istenilmeyecek bir bilgi olsa gerek. 🙂

Başa dön tuşu
Kapalı
X