Reklam
Haber

Google Huawei’nin Android Lisansını Askıya Aldı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptırımları devam ediyor! Google, kara listeye alınan Huawei’nin Android lisansını askıya aldı!

Reuters‘ın duyurduğu kulis bilgisine göre; Google, Huawei‘nin Android lisansını askıya aldı. Lisansın askıya alınmasının ardından Huawei marka telefonlar; Android’in yeni sürümlerini alamayacak ve Android’te çalışan Google Play Store ve Gmail ve YouTube gibi uygulamalar başta olmak üzere, popüler uygulama ve hizmetlere de erişimi kaybedecek.

Perşembe günü Trump yönetimi, Huawei Technologies Co Ltd‘i ticari kara listesine eklemiş ve şirketin ABD’li firmalarla ile iş yapmasını zorlaştıracak kısıtlamalar getirmişti. Google’ın Huawei’nin Android lisansını askıya alması, firmanın Çin dışındaki satışlarını etkileyeceği düşünülüyor.

Huawei’nin ise böyle bir engellemenin ihtimali doğrultusunda kendi işletim sistemi için çalışmalar yapmaya başladığı biliniyor. Hatta şirket yetkilileri, bu teknolojinin bir kısmının Çin’de satılan ürünlerde zaten kullanıldığını belirtmişti.

Huawei’nin ABD hükümetinin yaptırımlarından ne kadar zarar göreceği ise henüz belli değil.

Taraflar, bu bilginin ne kadar doğru ya da yanlış olduğu ile ilgili olarak ilerleyen günlerde açıklama yapacaklardır.

Reklam
Etiketler
android google Huawei kara liste trump

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Kim ne demiş?

avatar
  Takibe al  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı