Haber

Edirne’de İşyerlerine Güvenlik Kamerası Zorunluluğu

Reklam Milestone

Edirne Valiliği’nin 29/04/2019 tarihli 2019/1 karar sayılı talimatına göre işyerlerinde güvenlik kamera sistemi kurulması zorunlu hale getirildi.

Güvenlik kamera sistemleri; suç ve suçluyla mücadelede caydırıcı etkisi, suç oluştuktan sonra ise faillerin tespiti ve delillendirilebilmesi açısından büyük bir öneme sahiptir. İnsan gözünün atlayabileceği bir detay, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kayıt altına alınabilmektedir. Güvenlik kameralarının suçlunun belirlenmesindeki öneminin yanında, suçun oluşmasını engelleyici etkisi de mevcuttur.

Bu özelliklere atıfta bulunan Edirne Valiliği; Edirne il merkezi, ilçeleri, belde ve köylerinde bulunan, başta karayolları üzerinde bulunan tesisler olmak üzere, halkın yoğun olarak bulunduğu alış veriş merkezleri, dinlenme tesisleri, akaryakıt istasyonları, pasajlar ve iş hanları, büyük marketler, tüm konaklama tesisleri, özel okullar, etüt merkezleri, kuyumcular, döviz büroları, sanayi siteleri, cafeler, internet cafeler, alkollü içki satışı ve sunumu yapan işletmeler, büfeler, kahvehane ve kıraathaneler, eğlence mekanları, turizm işletme belgeli tesisler, eczaneler, fabrikalar, konut siteleri/apartmanlar ve toplu konut alanları, düğün salonları, spor tesisleri, gündüz bakım evleri ve kreşleri kapsayacak şekilde güvenlik kamera sistemlerinin zorunlu hale getirildiğini duyurdu.

Valilik ve Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne İl Jandarma Komutanı Alpaslan Doğan tarafından imzalanan kararnameye göre; iş yerlerinin ilk ruhsat başvurularında güvenlik kamera sistemi olmadan ruhsat verilmeyeceği, aktif olarak faaliyette bulunan işyerlerinin de kararın kendilerine tebliğinden itibaren 3 ay içerisinde teknik olarak istenilen özelliklerde güvenlik kamera takması zorunlu hale getirildi.

İlgili kararnameye buradan ulaşabilirsiniz; İş Yerlerine Güvenlik Kamerası Takılması Hakkında Valilik Kararı

Reklam

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Kim ne demiş?

avatar
  Takibe al  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
X