Ürün Tanıtımları

DXc Cihazınızı Tanıyın! (Honeywell Morley-IAS)

Reklam Axis Seslendirme

Honeywell Morley-IAS’nin ürettiği DXc cihazları; tasarım, kurulum, montaj, devreye alma ve bakım konusunda büyük kolaylıklar sağlıyor.

Morley DXc Cihazları

Tasarım

Mimik Tarafından Sağlanan Artırılmış Zonal Detaylandırma Sayesinde Yangın Yerini Doğru Şekilde Tespit Etme

Büyük ve geniş binaları kapsayan bir sistem alarm durumuna geçtiğinde genellikle Yangın ve Kurtarma Hizmetleri Personeli ile güvenlik personeli ve diğer çalışanlar panel üzerindeki LED’Leri zonal haritalar veya kat haritalarıyla çapraz eşleştirme yaparken ciddi bir zaman kaybı yaşarlar.

 • DX Connexion paneli içerisinde özel bir coğrafi harita oluşturarak LED zonu göstergelerini kat planıyla birleştiren bir yazılım kullanılmaktadır.
 • Standart ve sayılı zonal göstergeler ile mevcut durumda sunulanlara kıyasla haritalar daha belirgin gösterge sağlanması için panel tarafında duvara monte edilebilir.
 • Bu sayede Yangın ve Kurtarma Ekibi alarmın kaynağını bulmak için zon haritalarına bakarak daha fazla zaman kaybetmeyecektir.

Zon Desteğinin Artırılmasıyla Daha Geniş Sahalara Kurulum Yapılabilir

DX Connexion kontrol paneli ürünlerinin uyarlanabilir olması daha geniş ve daha kompleks sahalar için kullanılabileceği anlamına gelir. Sonuç olarak genişletme ve esneklik kazandırma adına değişiklikler gerçekleştirilmiştir.

 • Desteklenen zonların sayısı yeni ve mevcut sahalarda 80’den 160’a çıkarılmıştır.
 • Özel genişletme kutuları kontrol paneli altındaki LED zonu göstergelerinin artan sayısını ortaya koyacak şekilde tasarlanmıştır. Zonlar halen üzerlerinde göründükleri panele atıf yapmakla birlikte programlamayı basitleştirmektedir.
 • DX Connexion’ın modüler kasaları daha geniş sistemlerin taleplerini karşılayacak şekilde uyarlanmıştır. Esnek sistem, daha geniş sistemler için gerekli olan şekilde bataryaların sistem içerisinde bulundurulması ve şarj edilmesi için ilave güç kaynaklarına yönelik seçenekler de sunmaktadır.

Gelecekteki İhtiyaçlara Yönelik Detaylı Tasarım

Geleceğin ne getireceğini, tasarım gereksinimlerinin nasıl değişeceğini, ne gibi eklemeler veya genişletmeler yapılacağını bilemezsiniz; bu bakımdan DXC ürünleri sorunsuz şekilde ağa bağlanabilir yapısı sayesinde  kullanıcısına güven vermesinin yanı sıra ölçeklenebilir ve esnek çözümler sunmaktadır.

Kurulum ve Montaj

Montaj Esnekliği

Bir, iki ve dört döngülü panellerin ön montajı fabrikada yapılır. Projelere dair tüm gereksinim ve ihtiyaçların karşılanması için bu ürün grubuna yönelik birçok aksesuar bulunmaktadır.

Sistem boyutu ve bekleme gereksinimlerine bağlı olarak daha geniş bataryalar, röleler veya benzeri diğer ekipmanların takılabilmesi için bir genişletme kutusu takılarak DXc1, DXc2 veya DXc4‘ün kasa boyutları artırılabilir.

İhtiyaçlarınıza uygun olarak farklı kapaklar satın alınabilir. Bunlar arasında boş kapak, özel anahtarlı plaka ve 80 Zonlu LED genişletme kapağı yer almaktadır. Daha geniş bir döngünün desteklenmesi için ilave bataryalara ihtiyaç duyulursa, EN54-4 uyumlu arka kutunun yüklenmesi ilave bir 17Ah batarya çiftinin yerleştirilmesi ve şarj edilmesi için DXc2 veya DXc4‘ün kasa boyutunu artırır.

Bu modüler tasarım herhangi bir montaj gereksiniminin karşılanması için yeterince esnek bir sistem sunan aynı panele çoklu genişletme kutularının takılmasına olanak tanır (her panel için sadece bir EN54-4 uyumlu arka kutu takılabilir).

DXc Montaj Esnekliği

Sıva Altı, Sıva Üstü, Rafta

Her türlü montaj ihtiyacına yönelik farklı kombinasyonlara cevap vermek için sıva altı montaj seçenekleri bulunmaktadır.

Uygun kablolama

DXc panelimiz ihtiyaç duyduğunuzda kablolara erişebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ürünün kurulum ve montaj işlemleri esnasında esnekliğin sağlanması için toplam 31 kablo giriş deliği eklenmiştir.

Emniyetli Sabitleme

Pürüzlü yüzeylerde dahi montajın emniyetli bir şekilde yapılabilmesi için 3 noktadan sabitlenmektedir.

Yer Sorununa Çözüm

DXc panellerimiz anahtar delikli sabitleme mekanizmasıyla tasarlanmıştır ve bu sayede önceden takılan bir vidayla duvara asılarak sabitlenebilir.

Erişim ve Taşıma Kolaylığı

Tüm kapak plakaları ve ana kapak erişim kolaylığı sağlanması ve kolay taşınabilmesi için herhangi bir alete gerek olmadan sökülebilir ve bu sayede zamandan tasarruf sağlanmasının yanı sıra montaj prosesini de kolaylaştırır.

İşletmeye Alma

Kesintisiz Siren Konfigürasyonuyla Zamandan ve Maliyetten Tasarruf Edin

Kurulumun ardından siren tonunun ve ses ayarlarının yapılması son derece zor, emek gerektiren ve yüksek maliyetli bir işlem olabilir.

 • System Sensor ve Morley-IAS protokol sirenlerinin bireysel tonları ve ses seviyeleri DX Connexion panelinden ayarlanarak birçok güçlüğün üstesinden gelinebilir.
 • Panel aynı zamanda çoklu döngüler üzerinden tüm sirenleri senkronize edebilir ve bu sayede bir darbe gönderme tonu söz konusu olduğunda güvenlik standardı gereksinimleri karşılanır.
 • Mühendisler her bir sireni manuel olarak ayarlama yerine panel üzerinden çalışabildikleri için zaman ve para tasarrufu sağlamalarının yanı sıra herhangi bir kesinti yaşanma olasılığı da ortadan kalkar.

Bakım

Daha Hızlı Arıza Bulma

Kurulumun boyutuna bağlı olarak devreye alma ve saha teslimi açısından devreye veya hizmete alma esnasında çiftli adreslenen cihazların tanımlanması çok fazla zaman kaybına neden olabilir, bu açıdan DX Connexion paneli ürünleri bu türden cihazların yerleştirilmesi için gerekli olan zamanı azaltan yeni bir özelliğe sahiptir.

 • Erişim düzeyi 3’te dedektör LED’lerinin yanmasıyla mevcut oldukları belirtildiği için çiftli adreslenen cihazların tespiti daha kolay olabilir (bununla birlikte çiftli adreslenen cihazların yüksek döngü direnciyle birlikte sistem üzerinde bulunması garanti edilemez, bunun nedeni ise kablo bağlantılarının bir ya da her iki cihaz tarafından çekilen akımı algılama eşiği altında sınırlayabilmesidir).
 • Yeni izleme ve görüntüleme özelliği sayesinde yardımcı güç beslemesine yönelik kısa devre arızaları daha belirgin olur.

DXc Kablolama

 

Röleleri Devre Dışı Bırakma (Disable Relays)

Daha Fazla Panel Seçeneği, Daha Hızlı ve Daha Kesintili Servis Anlamına Gelir

Bakım esnasında sirenlerin yanlışlıkla devreye girmesi yoğun çalışılan iş yerlerinde veya kamu binalarında gelir kaybı da yaratabilen gerçek bir rahatsızlık sebebidir. DX Connexion panel ürünleri ise bu türden sorunların önüne geçebilen bir özellikle donatılmıştır.

 • Görsel ve işitsel alarm cihazları dahil yeni bir “Tüm Röleleri Devre Dışı Bırak” panel seçeneği servis bakımı yapılırken yanlışlıkla devreye girme korumalıdır.
 • Yeni seçenek aynı zamanda yapılandırılabilir panel fonksiyon tuşları (F1/F2) ile de etkinleştirilebilir.
 • Her bir fonksiyonu (röle) manuel olarak yalıtarak ya da bağlantısını keserek kapatmaya gerek yoktur.
 • Bu yeni özellikler seviye 2 erişime (bir şifre gereklidir) sahip bakım personelinin daha hızlı çalışabilmesini sağlarken sistemin yanlışlıkla devreye girmesini de engeller.

İkazı Sessize Alma (Mute Buzzer)

Müşterilerin Rahatsız Olmasını Engeller

Sistemin bakım işleri esnasında civardaki kişiler için gürültü çıkaran bir panel rahatsız edici olabilir. Bu sorunun önüne geçmek için DX Connexion paneli ürünlerinde rahatsızlığı azaltan mühendislik modu desteklenmektedir.

 • Bu “mühendislik modu“nda sistemin servis bakımı yapılırken belirlenen bir süre boyunca panel ikazını sessize alır.
 • Belirlenen süreden sonraki otomatik iptal, mühendisin iptal etmeyi unutması durumunda söz konusu modun yanlışlıkla etkin durumda bırakılmasını engeller.

Tür B Bağımlılığı

Neden ve Sonuç Bağlantısı Kuran Gelişmiş Özelliği Sayesinde Gereksiz Tahliyelerin Son Bulması

Maliyetli ve zaman kaybına neden olan yanlış alarmların azaltılması tüm bina yöneticilerinin veya işletmelerin birinci amacıdır. DX Connexion modeli, tahliye etkinleştirme işlemi başlamadan yangın söndürme veya güvenlik ekibinin alarmın nedenini araştırmasına olanak tanır.

 • Yerleşik bir Tür B bağımlılığı tekli bir dedektör yangın bildiriminde bulunduğunda panelin LCD ekranında görünmesine karşın yangın LED’inde görünmez.
 • Hiçbir çıkış etkinleştirilmemekle birlikte (sirenler veya Yangın ve Kurtarma Hizmeti alarmları) herhangi bir yangın algılama cihazından ikincisi alınıncaya kadar birinci alarm koşulu devrede kalmaya devam eder.
 • Birinci alarm koşulu işler durumdayken ikinci bir cihazın yangın bildiriminde bulunması durumunda, DX Connexion paneli tüm çıkışları etkinleştirerek binayı tahliye edecektir.
 • Belirlenen bir sürenin ardından alarmı iptal etmek için herhangi bir girişimde bulunulmazsa sirenler ve diğer çıkışlar da otomatik olarak etkinleştirilecektir.
 • Herhangi bir yangın riski tespit edilmezse, personel paneli manuel olarak sıfırlayabilir ve alarmı iptal edebilir. Bir yangın tespit edilir veya binanın risk altında olduğu tespit edilirse komple etkinleştirmenin tetiklenmesi için manuel çağrı noktasına basılabilir.
 • Sistemin neden-sonuç bağlantısı kurma özelliği bulunmaktadır ve bu sayede birçok kuralın oluşturulmasına olanak tanımasının yanı sıra belirli zonlarda çalışacak şekilde yapılandırılabilir.

Sitemizde ürün satışı yapılmamaktadır!
Tanıtımı yapılan ürün ya da uygulama ile ilgili olarak ünvanı ve iletişim bilgileri paylaşılan firma ile irtibat kurmanızı rica ederiz.

Firma : Arena Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş.
Telefon :  +90 (212) 364 64 64
Faks :  +90 (212) 310 46 80
E-Mail : Arena_Otomasyon_IOT@arena.com.tr
Web : www.arena.com.tr

Reklam blank

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı