Güvenlik Kameraları

Dome Kamera

Reklam Milestone

Dome kamera, kubbe şekline benzediği için İngilizce’de kubbe anlamına gelen “Dome” adını almıştır.

Güvenlik kamerası seçmek başta oldukça basit gibi görünse de mevcut seçenekler ve özellikleri araştırmaya başladıkça kamera seçimi zorlaşmaktadır. Kamera seçiminde en belirleyici özellikler; görüntü kalitesi, görüş açısı, gece görüşü ve dayanıklılıktır.

Dome tipi güvenlik kameraları, görünüşü ve özellikleri sebebiyle bullet kameralar ile birlikte en çok tercih edilen kamera türlerinden birisidir. Dome güvenlik kameraları, genellikle iç mekan tavanlarında kullanılsa da dış ortama uyumlu dome kamera türleri de bulunmaktadır.

Dome güvenlik kameraları da aynı bullet kameralar gibi kendilerine özgü bir şekle sahiptir ancak bullet kameralara göre daha az göze çarparlar. Dome kameralar, bullet kameraların birçok özelliğine sahip olmakla birlikte farklı avantajlar da sağlamaktadır.

Şeklinin de avantajını kullanan Dome kameralar, bullet kameralara göre daha geniş görüş açısı sağlayabilirler. Bullet kameralara göre vandalizme de daha dayanıklıdırlar. Dome kameraların da bullet kameralar gibi iç ve dış ortam kurulumları kolay olmakla beraber duvara veya tavana monte edilebilirler.

Gelişen günümüz teknolojisi ile birlikte her türlü özellik ve seviyede dome kamera bulmak mümkündür.

Reklam blank

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı