Haber

Doğadan Aldığımızı Doğaya Geri Vermek

Reklam Milestone

Milestone Systems 2020 yılına girerken aldığı kararla “Dünyanın Akciğerleri” olarak kabul edilen Amazon Ormanları’na 2,200 ağaç dikiyor.

Birleşmiş Milletler geçtiğimiz yıl Dünyanın pek çok bölgesinde yaşanan çok sayıda orman yangınının ardından, küresel ekosistemin sağlığı için ağaçlandırmanın artan önemine dikkat çekerek, 2020 yılını “Doğa Süper Yılı” olarak adlandırdı. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres yayınlanan 2020 yılı Uluslararası Ormancılık Günü mesajında da temel havzaları korurken, küresel iklim ve yağış modellerini etkileyen ormanlar ve desteklediği zengin biyolojik çeşitliliğin korunması için yeniden ağaçlandırmanın artan öneminin altını çizdi.

Bu kapsamda; 1998 yılında Danimarka’da kurulan, açık platform video yönetim yazılım pazarının lideri Milestone Systems da kurumsal sürdürülebilirlik yaklaşımıyla 2020 yılı için One Tree Planted kuruluşu aracılığıyla Amazon Ormanları’nı aktif olarak destekleyerek orman kaybıyla mücadele çalışmalarına katılma kararı aldı.

Milestone Systems adına 2020 yılında 2,200 ağaç dikecek One Tree Planted, 2014 yılından bu yana, her yıl bir önceki yılda diktiği ağaç sayısını iki katına çıkararak küresel ağaçlandırmaya katkı sağlamaya odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş. One Tree Planted, çevresel bir yardım kuruluşu olarak, bireylerin ve işletmelerin doğadan aldıklarını doğaya geri vermelerini, daha sağlıklı bir iklim yaratmalarını, biyolojik çeşitliliği korumalarını ve dünya çapındaki ağaçlandırma çalışmalarına yardımcı olmalarını sağlamak üzerine çalışıyor.

21 Mart Uluslararası Ormancılık Günü ve Haftası kapsamında yapılan açıklamaya göre Milestone Systems hali hazırda Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya ve Afrika’da yangınlar ve sellerden zarar gören ormanları geri kazandırmak, işgücü yaratmak ve biyolojik çeşitlilik için habitatları korumak amacıyla çok sayıda proje yürüten bu kuruluşun Amazon Ormanları ağaçlandırma paydaşlarından biri oldu.

Milestone Systems’ın faaliyet gösterdiği tüm coğrafyalarda sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiğini vurgulayan şirket yetkilileri, 2018 yılında destekledikleri alanlarda 1,3 milyar ağaç dikilmesini sağlayan One Tree Planted’ın ulaştığı bu etkileyici rakamın artmasına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Amazon Ormanları

Amazon Ormanları Hakkında:

  • Dünyada bilinen her 10 canlı türünden biri Amazon Ormanları’nda yaşıyor.
  • Amazonlarda 40 bin bitki türü, 427 memeli, 1.300 kuş, 1.000’e yakın sürüngen ve yüzergezer ve yaklaşık 3 bin balık çeşidi bulunuyor.
  • Amazon Ormanları dünyadaki su kaynaklarının yüzde 20’sini oluşturuyor. 1,4 milyar dönümlük yoğun ormanlar, gezegenin kalan tropik ormanlarının yarısını oluşturuyor.
  • Bölgedeki tropik ormanlar 90 ila 140 milyar ton karbonu muhafaza ederek küresel iklimin istikrarına büyük katkı sağlıyor.
  • Dünya’nın oksijeninin yüzde 20’sini üreten Amazon ormanları, küresel ısınmayı yavaşlatacak hayati önem taşıyan bir karbon deposu.
Reklam blank

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı