Kayıt CihazlarıKütüphane

Bandwidth (Bant Genişliği) Nedir

Reklam Axis Seslendirme

Bandwidth (Bant Genişliği) terimi, bir veri iletişim ortamının ya da haberleşme kanalının kapasitesini ifade etmek için kullanılır. Bandwidth, veri iletişim kaynaklarındaki veri miktarının bit/saniye ya da byte/saniye cinsinden ölçülmesidir.

Bandwidth (Bant Genişliği), bir iletim ortamının ya da haberleşme kanalının kapasitesini ifade etmek için kullanılır. Başka bir deyişle bir kanal üzerinde taşınabilecek en fazla frekansa sahip sinyal, kanalın band genişliğidir. Alt yapısal olarak bant genişliği, yapısal kablolama sırasında tercih edilen ürünlere göre değişiklik göstermektedir.

Bandwidth (Bant Genişliği), aynı zamanda CCTV sistemleri tarafından gerçekleştirilen kayıt işlemleri sırasında kullanılan veri akışının ya da iletişim ortamının kapasitesini belirlemek ve ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Genel olarak veri transfer oranı olarak da adlandırılmaktadır. Güvenlik kamera sistemlerinde de; bit/saniye ya da byte/saniye cinsinden ölçülmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemlerinde (CCTV) Bant Genişliği

CCTV sistemlerinde bant genişlik değerleri aşağıdaki durumlara bağlı olarak artmak ya da azalmaktadır;

  • Kamera sayısı
  • Kayıt işleminin sürekli ya da olay bazlı olmasına
  • Kameranın günlük ortalama kayıt süresine
  • Saniye başına düşen çerçeve sayısına
  • Görüntü çözünürlüğüne
  • Video sıkıştırma tipine
Reklam IRMARINETECH Yazılım

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı