Haber

Arcules ve Milestone Systems’tan Hibrit Video Yönetim Sistemleri Çözümü İşbirliği

Reklam Axis Seslendirme

Arcules-XProtect Hybrid VYS çözümü ile güçlü işlevsellik, hiper ölçeklenebilirlikle buluşuyor.

Entegre video ve erişim kontrolü bulut hizmetlerinin önde gelen yenilikçi firmalarından Arcules ve dünya lideri IP tabanlı video yönetim yazılımı Milestone Systems, Arcules-XProtect Hybrid™ VYS çözümünü Kuzey Amerika ve Avrupa’da hizmete sundu.

Bu yeni çözüm; Milestone XProtect Corporate, kurumsal şirket içi video yönetim yazılımı (VYS) ile Arcules, Yerinde Video Gözetim Yazılım Sistemleri’nin (Video Surveillance as a Service-VSaaS) bir kombinasyonu; dağınık video gözetim işlemlerini merkezileştirmek isteyen kurumlar için ideal, esnek ve zengin özelliklere sahip hibrit video gözetim çözümü.

Arcules-XProtect Hybrid VYS, hem VSaaS’nin esnekliğine hem de lokal VYS’nin işlevselliğine ihtiyaç duyan kuruluşlar için kurumsal düzeyde altyapı ve güvenlik üzerine kurulu performansıyla maksimum fayda sağlıyor.

Bu çözümle Milestone XProtect kullanıcıları uzak siteleri hızlı bir şekilde, minimum BT kaynağı ve kesinti süresiyle bağlarken, XProtect VYS’nin güçlü özelliklerinden lokaldeki gibi yararlanmaya devam ediyor. Arcules’in sezgisel platformu, Arcules VSaaS’a bağlı siteler ve kameralara; siteler arasında uyumluluk, düşük video gecikmesi, veri şifreleme, yedekleme, otomatik güncellemelerle kolaylaştırılmış bakım ve kolay kurulum gibi temel bir bulut altyapısı sağlıyor.

Bjørn Skou Eilertsen Milestone CTOMilestone Systems CTO’su Bjørn Skou Eilertsen bu yeni işbirliğini “Milestone bayileri ve son kullanıcılar, dağıtım planlamalarını bulut bilişimin avantajlarından yararlanmak üzere yapıyorlar. Bu entegrasyon Milestone XProtect Kurumsal müşterilerine yeni bir hibrit bulut bilişim seçeneği sunuyor. Tipik Milestone XProtect Kurumsal kullanıcısı, farklı boyutlarda ve konumlarda birçok şubeye sahiptir. Bu hibrit dağıtım seçeneği, büyük ölçekli dağıtımları basitleştirmelerine olanak sağlarken, Arcules sistemi bağlandıktan sonra kullanıcı, bu Arcules bağlantılı kameraları gelişmiş XProtect Corporate ürün yetkinlikleri ile kullanabiliyor.” sözleriyle açıklıyor.

Arcules-XProtect Hybrid VYS Çözümü, Arcules bulut hizmetinin hiper ölçeklenebilirliği ve lisanslama esnekliğini XProtect Corporate’nin zengin özellikli video yönetimi işlevleriyle birleştirmek için Milestone Interconnect ™ teknolojisini kullanıyor. Bu gelişmiş teknolojilerin kombinasyonu, XProtect Smart Client ve XProtect Smart Wall aracılığıyla; hem yerinde fiziksel olarak bağlı, hem de Arcules bulut sistemi üzerinden sanal olarak bağlı kameralar arasında canlı videoya, kayıtlara ve alarmlara eşit erişim sağlıyor.

Finans, sağlık, perakende, kurumsal kampüsler gibi eğitim ve hizmet ortamları dağıtılmış konumlara sahip kuruluşların tümü, uzak bölgelerde bir olay olması durumunda gerçek zamanlı bilgi sağlamak için yüksek performanslı bulut hizmetlerinden yararlanır. Arcules-XProtect Hybrid VYS Çözümü, VYS platformu olarak XProtect Corporate kullanan izleme istasyonlarına ve kolluk kuvvetlerine de değer katıyor. Bu çözümle, bu tür kuruluşlar artık Arcules bulut hizmetine abone olan kameralara ve müşterilere doğrudan şirket içi XProtect sisteminden erişim sağlayabilecek.

Arcules CEO’su Andreas Pettersson ise bu yenilikçi çözümün avantajlarını “Arcules-XProtect Hybrid VYS Çözümü, gözetim faaliyetlerini coğrafi olarak dağınık konumlarda genişletmek isteyen işletmeler için ideal bir çözüm. Bu işletmeler, sermaye yatırımlarını azaltırken şirket içi VYS’nin güçlü özelliklerinden yararlanabilirler. Çözüm ayrıca kuruluşların esnek fiyatlandırma planları ve minimum donanım gereksinimleri nedeniyle operasyonel maliyetlerini daha iyi yönetmelerini sağlıyor” sözleriyle ifade ediyor.

Milestone Systems Hakkında

1998 yılında Danimarka’da kurulan Milestone Systems dünyanın lider IP tabanlı Video Yönetim Yazılımı’dır. (VMS) Açık platform video yönetim yazılım pazarının lideri ve öncü tedarikçisi olan Milestone; güvenliğin nasıl sağlanacağından, varlıkların nasıl korunabileceğine, iş verimliliğinin nasıl artırabileceğine yardımcı olan tüm teknolojileri kullanıcılarına sunar.

Milestone, dünya genelinde 200 binin üzerinde kurulumuyla, sahada kanıtlanmış, güvenilir ve ölçeklenebilir çözümlere sahip ağ video teknolojisinin geliştirilmesinde ve kullanılmasında işbirliğini ve yeniliği destekleyen bir açık platform topluluğuna sahiptir. Milestone Systems 2014 yılından bu yana Canon Group bünyesinde yer alan bağımsız bir şirkettir.

Reklam blank

Zayıf Akım Portalı

Sitemizde yayınlanan içeriklerin, izinsiz kullanılması ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılması yasaktır. Tüm yasal haklar zayifakim.com'a aittir.

Son Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı